Listopad 2010

Hnojivo....

26. listopadu 2010 v 17:01 | Vl@ďk@ |  Deník
Dneska ve škole úplně skvělý. Jeden kluk přinesl do školy "hnojivo" - takový ty barevný kuličky a ony jsou slizký, malý a gumový. Tak mi dal dvě modrý . Jináč povídka zatim nebude protože nemám vůbec čas, ale budu se snažit!!! Dnes jsme psali z Dějáku a mne to dopadlo ... no ani nevim uvidíím a taky trojka z češtiny z *MČČ. No to je trapný, protože já to četla!! Blbá knížka! "Moudří blázni" Emanuel Frynta. Zatim pa Vl@ďk@

*MČČ -mimočítanková četba

Hnojivo

Diplomek

20. listopadu 2010 v 13:21 | Vl@ďk@ |  Bleskovky
Diplomek

Nikol Purkynsová č. 3

20. listopadu 2010 v 13:14 | Vl@ďk@ |  Povídky

NIKOL PURKYNSOVÁ

"Ahoooj." zakřičela Nikol, když přišla ze školy, ve které bude už jen tři dny a potom konec se základkou. "Ahoj." slyšela Mirkův hlas, na kterého už si docela zvykla. Spíše ho od poslední návštěvy ignorovala. "Ahoj zlato, jak bylo ve škole?" zeptala se Eva, která seděla v křesle a jedla chipsy. "Ahoj, jo dobrý už se vůbec neučíme, takže bezva." odpověděla Nikol, která za sebou táhla tři tašky s jídlem, které koupila na zakončující párty, protože se rozhodla ji zorganizovat ona s Klárou. Nikol nakoupí jídlo a obstará pozvánky a Klára zařídí výzdobu s hudbou. "Hele mami, ta party je zejtra, takže myslíš že byste si mohli udělat jinej program než sedět doma?? zeptala se klidně Nikol. "Cože? To jako mám odejít z vlastního domu kvůli pitomý party?" "Ježiš vždyť to bude jen zejtra. Proč nemůžeš přespat u Mirka? To Ti dělá takovej problém udělat jednou něco pro mně a nemyslet stále jen na sebe??" rozkřikla se Nikol, kterou strašně štvalo, že má mámu, která moc často nemyslí na druhý. "Co si to dovoluješ? Buď ještě chvilku drzá a žádná party nebude!!" ječela Eva "To si myslíš že na tý party je na tebe někdo zvědavej?" zeptala se v naprostém klidu Nikol. "Tak a dost! Evo my půjdeme zítra ke mně a Ty u mne přespíš! Chápu Tě Nikol, také jsem chtěl udělat party v našem domě a když mi to rodiče nedovolily, moc mne to mrzelo, takže zítra vypadnem hned ráno, abys to mohla s Klárou nachystat jo?" řekl Mirek, kterého tato hádka nebavila. "Skvělý!! Moc děkuju. To bych do Tebe neřekla, že si chodil na nějaké party." řekla Nikol, která si s Mirkem už tykala. Když se domluvili na podrobnostech, tak si Nikol šla číst a rodiče spát.

Crrrrr, crrrrrr slyšela Nikol zvonek. Šla otevřít, ale koho to nevidí - "Čau, co tady děláš?" zeptala se Michala, který stál před dveřma a bylo vidět, že je nedočkavej! "Ahoj Nikol, já jsem Ti přišel pomoct." "Cože?? Ty si se zbláznil!? Proč bys mi měl pomáhat?
Já nepotřebuju novou posilu, ale Kláru, která tady měla už dávno bejt!!!" řekla nervozně Nikol, protože se bála že to bez Kláry nestihne. "Já jsem Ti ale přišel sem pomoct s přípravama, protože mi Klára volala, že to nestihne a přijde pozdějc, tak abych ti pomohl." "Aha no tak pojď dál." vyzvala ho Nikol. "Tak co jsi přinesl? Máš balónky, třásně a hlavně nějakou hudbu??" řekla už v klidu Nikol, která nakukovala do tašek s věcmi, které Michal přinesl. "Neboj, balónky, třásně a dokonce i hudbu mám. Klára mi řekla, kde to má připravený, tak jsem tam jenom zašel a vzal to." odpověděl s úsměvem Michal.

Po třech hodinách Michal a Nikol, celí utahaní sedli na pohovku a jen koukali jak to hezky připravili, když v tom se rozezněl zvonek. "Jdu otevřít." zamumlala Nikol a běžela ke dveřím. "No konečně si tady!! My už to ale máme hotový!" řekla Nikol Kláře, která byla udýchaná, protože se hnala od holičky a ještě mezitím dokupovala chlebíčky. "No, tak to jste borci. Já za ty tři hodiny stihla jen sedět u holičky a koupit haldu chlebíčků, na které jsem včera zapomněla." "Aaa co se bude pít?" zeptal se po chvilce ticha Michal. "No tak máme kolu, sprite, fantu a TŘI" řekla Nikol důrazně "červený vína, ale to jen na přípitek. My jsme se shodly, že ožrat se můžete jinde, než u nás doma, kde na to není prostor." řekla Nikol a pousmála se, protože Michal vypadal dost překvapeně. "Aha já myslel, že to pořádně rozjedem, ale když ne tak NE!" "Hele Michale. Tady se rozloučíme se všema lidma ze třídy, ale abychom si něco pamatovali, tak se nemůžeme hned zřídit ne? No a potom půjdu klidně s váma a opiju se, abych z toho taky něco měla, než jenom přípravy večírku, kterej snad bude zábavnej i bez alkoholu." řekla Nikol, šla zvednout telefon a po chvilce se vrátila se skvělou zprávou "Tak si představte, že naši objednali deset šunkových a patnáct salámových pizz." řekla nadšeně a šla otevřít chlápkovi s pizzama. "Kolik chcete?" "Nic, už je to zaplacený. To nevíte? Platila to taková žena s blonďatými vlasy a fialovým pudlem" řekl a při posledních slovech se zasmál. "No dobře a mimochodem ten pes se jmenuje Jenifer a je to moje fenka!" řekla napruženě Nikol a zabouchla dveře. "To není možný co si ty lidi nedovolí" vyjekla a položila poměrně těžké pizzy.

Po hodině nebylo slyšet už nic jiného, než hlučný zvonek, ohlašující nové příchozí. "Ahoj, bavte se!" řekly Nikol s Klárou každému, kdo přišel.

Zábava byla v plném proudu, když Nikol zaklepala na skleničku a začala mluvit. "Já spolu s Klárkou jsme přichystaly tento večírek, protože se po rozdání vysvědčení nikdy neuvidíme. Teda většiny ne. Vídali jsme se každý den celých devět let a teď to najednou skončí. Každý odejde na jinou školu, najde si nové přátele a na ty staré už nebude mít čas, protože bude mít ty nové, kterým se bude věnovat více. Ale stejně jsem s vámi byla moc šťastná. Bylo to nejkrásnějších devět let v mým životě" Nikol už dál nemohla, a tak se toho ujala Klára. "Já mám stejnej názor jako Nikol, ale život jde dál, a proto by jsme měli uzavřít kapitolu "dětství" i když u některých skončilo už dávno" pohlédla na Kláru, která se koukala při těch slovech jinam, protože tušila že by měli ostatní blbý komenty. " Ale nejsme zdaleka všichni natolik dospělí, abychom se o sebe dokázali zcela postarat, a proto vstoupíme asi do věku mezi dospělostí a dětstvím. Tak a to je asi všechno. Byly to krásné a bohužel nenávratné roky, které teď nahradí určitě ještě lepší." dořekla Nikoliin proslov Klára a začala si s každým přiťukávat. Po chvíli se rozezněla příjemná muzika a každý oslavoval podle svého.

Byly tři hodiny a všichni už byly pryč krom Kláry, která pomáhala Nikol uklidit všechny odpadky, láhve a chlebíčky naskládat do ledničky. "Tak ahoj a zejtra teda naposled ve škole a potom...." nedořekla Nikol, zabouchla za Klárou dveře a šla spát.


Poznávačka

19. listopadu 2010 v 18:12 | Vl@ďk@ |  Bleskovky
Kdo jsem?? :-))

Co na diplom?? => Beru prvního!!! :-))

Facebook

19. listopadu 2010 v 17:16 | Vl@ďk@ |  Ostatní
Chtěla bych se vyjádřit k Facebooku, tak aby to pobavilo, ale zároveň neuráželo lidi, kteří Facebookem žijí , ale to asi nejde, tak sem vložím nezávislé video, které nepoškozuje nikoho jiného, než účinkující . A zároveň přidám také celkový popis z wikipedie.


Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými 500-ti miliony aktivních uživatelů ( 19. července 2010) je jednou z největších společenských sítí na světě . Je plně přeložen do šedesáti pěti jazyků.

ŠŤOUCHNUTÍ
Každý uživatel může své přátele jenom tak "šťouchnout" . Je to funkce bez viditelného užitku, ač velmi oblíbená mezi uživateli. "Šťouchnutí" se interpretuje různě, především jako snahu o upoutání pozornosti. Existuje spousta podobných aplikací jako např. X Me dovolující libovolnou akci jako "Obejmutí", "Polibek" nebo "Zlechtání" .

Morandi - Angels

19. listopadu 2010 v 16:54 | Vl@ďk@ |  Music :-))

Konečně Páááátek....

19. listopadu 2010 v 16:34 | Vl@ďk@ |  Deník
Pátek. To je slovo, které slyším nejradši + sobota .
Dneska ve škole suupr páč jsem dostala ze zemáku, ájiny
a čéjiny 1, takže 3 jedničky . Co plánujete na víkend??
Já ani nevím, asi pojedem na chatu , na které mám 3 kočičky
a........strejdu , kterej je fáákt divnej . Také se snažim napsat
další Nikol, ale nějak se mi to nedaří, protože nemám čas, ale budu
se snažit jí sem co nejdřív šoupnout . Zatim pa a hezkej víkend .
                                                        
                                                                                                     Vl@ďk@  

Kočkýýý

                         


Divný den

16. listopadu 2010 v 18:01 | Vl@ďk@ Korchová |  Deník
Hmm, dneska to bylo divný....úplně celej den. Nic mně nebavilo, bolela mně hlava a málem jsem dostala poznámku, kvůli jednomu cvokovy, úchylnýmu od nás ze třídy, protože on mi dělal nepodstatné věci,  no a já sem ho mlátila, bohužel to viděl učitel, ale nedal mi jí , což je skvělé. Potom jsem šla do města koupila jsem si lak na nehty a jela domu . skvělý je, že se zejtra nejde do školy...co plánujete na zítřek?? Já ještě nevim.... Asi si půjdu provětrat hlavu do lesa . Divíte se proč do lesa? Protože je tam klid a čistej vzduch...jo a hlavně tam nikdo neprudí...
Lak na nehty

UPOZORNĚNÍ

16. listopadu 2010 v 17:49 | Vl@ďk@ |  Ostatní
Chtěla bych vás předem upozornit,                                    
vykřičník
že vulgární komentáře hned smažu,
protože na ně nikdo není zvědavej.
To neznamená že už se mi to stalo,                                
ale radši vám to říkám předem,
aby jste se nenutili psát komentáře
tohoto typu "Větší pí****nu jsem nikdy
neviděl" . Takže se nenuťte psát vulgární
komenty, protože by vám stejně byly k ničemu!!

Nikol Purkynsová č. 2

16. listopadu 2010 v 16:48 | Vl@ďk@ |  Povídky

NIKOL PURKYNSOVÁ

"To kino bylo úžasný!" křičela Klára. "No to jo, hlavně ten bobr" smála se Nikol, která byla v oranžových letních šatech na ramínka. "Tak tohle si někdy zase musíme zopakovat, protože takovej den se moc často neopakuje!!" ječela rozesmátá Klárka, která ovšem byla vysmátá pořád. Když přecházely silnici, potkaly Michala s neznámou blondýnkou, která měla bílé šortky s fialovým tílkem. "Hmm novej objev Michale??" zeptala se s úsměvem Nikol. Klára jen přidala do kroku a na Michala se ani nepodívala. Michal se jen potutelně usmál a šel dál, zatímco blondýna se tvářila, jako kdyby jí ulítli včely. "Co letíš, zbláznila si ses?" ptala se nevěřícně Nikol Kláry, která neměla daleko k slzám. "Když já sem myslela, že mě má taky rád." mumlala Klára, která se mezitím už úplně rozbrečela a lidé si jí divně prohlíželi. "Ale to víš že Tě má rád, ale.....svým způsobem!" konejšila ji Nikol, kterou tyto nesmysly nebavilo řešit. "Víš Nikol, Ty jsi hezká a měla už si plno kluků, ale podívej se na mně, zničený vlasy, hroznej make-up a dál radši nemluvim!! Kdybys vypadala jako já nedivila by ses!" křičela, ale přitom šeptala ubrečená Klára. "Hele tak dost..." řekla Nikol po kratší odmlce "...já tyhle věci neumím řešit, ani na ně nemám náladu, takže teď půjdem k nám a uděláme si hezký odpoledne jo??" řekla už trochu veselejším hlasem Nikol. "Tak jo, ale já sem to potřebovala někomu říct."

Klíče zarachotily v zámku a dveře se pomalu otevřely. Byl slyšet jen vysoký dívčí smích. "Rychle Mirku! Oblíkej se!! Nikol je doma!" řekla tiše Eva, která se bála že Nikol uvidí co by vidět neměla. "Ah..., no tak...my jdeme nahoru." řekla trochu naštvaně Nikol, která si nebyla jistá tím, co viděla.

Nikol si lehla na postel a začala rozebírat celou věc o tom co viděla.
"No takže on tady zase spal, ale až na to že NEBYLA noc!" zakřičela když se uvolnila. "No a máma s nim a dokonce na NAŠÍ pohovce!" křičela a zároveň šeptala naštvaná Nikol. "Tak se zas tolik nediv! Tvoje máma přece má právo na chlapa ne? S tvým tátou sou rozvedený, tak proč by nemohla mít přítele?" řekla v naprostém klidu Klára, která seděla na červeném křesle. "Nediv se, nediv se! Tss, to se Ti lehko řekne - Nediv se! Ale jak se nemám divit, když mají bejt na rodinném výletě, a přitom
je najdeme doma ve výborný náladě" řekla s úšklebkem Nikol, která se už pomalu uklidnila a udělala si ovocný čaj. Klára si udělala pohodlí vedle Nikol na posteli a zbytek dne prožily docela zábavně.

Klára už byla dávno pryč, když Nikol slyšela, jak se loučí Mirek s Evou. Po chvíli se mamča objevila ve dveřích. "Víš Nikol...." "Ne mami, já nechci nic slyšet, ale doufám že už nic takovýho NIKDY neuvidím!" řekla poměrně v klidu Nikol. "Slibuji, že už se to nebude opakovat a doufám že se mezi námi nic nepokazilo." řekla Eva "Neboj, určitě ne."řekla Nikol a objala mámu, kterou i přes tyhle blbosti měla moc ráda.

Bylo 21:48, když na dveře někdo lehce zaklepal a po chvíli se objevil Pavel. "Ahoj" řekl."Čau, brácho. Co tady děláš ?" zeptala se nevěřícně Nikol, která byla nadšená, protože do konce školního roku zbývalo už jen týden a na vysvědčení jí nevycházela horší známka než trojka. "To nemůžu přijít domu, nebo co?" zeptal se trochu ospale Pavel. "No to můžeš, ale proč nepřídeš přes den? Potřebuješ zase prachy, nebo neseš ty moje?" mumlala Nikol, která sledovala fotbal s velkou vášní. "Ne nenesu žádný prachy, jen sem se přišel vyspat a něco sníst." "Hmm, tak dobrou" zamumlala Nikol, která už byla moc unavená, a tak usnula.

"Ahoj mami, já letim, jdu k zubařce." řekla Nikol a zabouchla dveře. Po cestě potkala plno známých lidiček, a tak málem nestihla zubařku, protože se s každým na chvíli zakecala.

"Dobrý den" řekla trochu neklidně Nikol, když vstoupila do zubní ordinace. "Dobrej" odpověděla mrzutá zubařka, kterou Nikol nesnášela, ale přesto k ní musela chodit.
"Co máš za problém?" zeptala se zubařka. "No já nic, ale vy asi nějakej budete mít. Jináč přišla jsem na prohlídku." řekla drze Nikol, ale zubařka to neřešila, vybídla jí aby se položila na lehátko a posvítila jí do pusy........"Zuby máš v pořádku" řekla po zdlouhavé kontrole zubařka a sundala si rukavice. "Nashledanou" rozloučila se Nikol a zabouchla těžké dveře.

"Čau, kdes byla??" ptala se otravná Ivana, když Nikol dorazila do školy. "Tobě tak něco budu říkat...čau Kláro, uff to bylo, byla sem u zubařky...a mám zdravý zuby." "Hmmm" řekla Klára, která sledovala Michala a jeho šílené kamarády. "Halooo Kláry, si tady??" zacloumala s ní Nikol. "Kam zase čučíš?" "Na Michálka přece." odpověděla Klára, která měla dnes šaty s extra výstřihem a červené lodičky. "Kláro!!! Haloo! Ty už na něj nejsi naštvaná kvůli tý blondýně?" ječela už trošku naštvaná Nikol. "Ne, protože mi řekl, že je to jeho sestra a líbim se mu jen já." řekla zamilovaným hláskem Klárka. "Aha" zasmála se Nikol a připravila se na další zbytečnou hodinu chemie.

"Ahoj Michale, já bych se ti chtěla omluvit za tu sestru..." řekla Nikol, když ho potkala. "V pohodě, to jsi nemohla vědět." odpověděl a pousmál se. "Tak to je dobře, že se nezlobíš, ale tý tvojí sestře se to moc nelíbilo, když jsem to řekla." "Jo Pavlíně? Tý se nelíbí nic, jen peníze a nový hadry." odpověděl a zašklebil se při vzpomínce na sestru. "Hmm, tak já už musim, mám ještě nakoupit zeleninu. Máma chce udělat salát" řekla Nikol a nastoupila do dvojky, která jí zavezla přímo k obchodu. "Tak ahoj!!!" slyšela ještě křičet Michala a potom už se pohodlně usadila a dala si do uší sluchátka s její oblíbenou muzikou.
                                           

                                           


První vločka

16. listopadu 2010 v 16:19 | Vl@ďk@ |  Téma Týdne
PRVNÍ VLOČKA? Hmm už aby tady byla. Snad každý má rád sníh, ikdyž jsou lidé, kteří mají radši léto. Já osobně mám ráda obojí, protože každé roční období má své kouzlo, která ať je jakékoli, vždy je krásné. Těšíte se na sníh? Těšíte se na lyžování, bobování, koulování, stavění sněhuláků a na všechno to co k pravé zimě patří? Já osobně jo , protože mně hrozně baví skákat do sněhu samotného a dělat andílky nebo se jen shazovat do sněhu s kamarády . přeju krásné prožití "první vločky" a hezký advent.
                                                                                                    Vl@ďk@

Sníh

Crazy Day

15. listopadu 2010 v 17:35 | Vl@ďk@ |  Deník
Tádadá, dnešek se opravdu povedl. Dostala jsem 1 z Matiky = Supeer. Potom sem měla Voleyball s Sabinkou, Denčou, Barčou, Jančou, Barčou atd. a bylo to supeeer. Potom sem konečně dostala peníízky na lyžák (Na kterej se moc a moc těším). takže uplně BEST den. Aaa zejtra snad s Patris na plovčuu, snad jestli najde to nejpotřebnější .  Ale bolí mně hlava, protože na Volejbale jsem dostala dvakrát míčem do hlavy. Takže trošku horší. Ale jinááč prostě supeer den. Jo! A budu se snažit napsat další díl Nikol, ale zítra to ještě určitě nebude, takže se máte na co těšit.
Voleyball

Nikol Purkynsová - Informace

14. listopadu 2010 v 18:03 | Vl@ďk@ |  Info k povídkám
JMÉNO: Nikol
PŘÍJMENÍ: Purkynsová
VĚK: 15 let
DATUM NAROZENÍ: 22.srpna 1995
PŘEZDÍVKA: Ni%ol%a
OBLÍBENÁ BARVA: Žlutá, Světle zelená
OBLÍBENÉ ZVÍŘE: Slon, veverka
OBLÍBENÉ JÍDLO: Kuřecí maso na všechny způsoby
OBLÍBENÉ PITÍ: Coca-cola, Fanta, Ovocné čaje
OBLÍBENÁ HUDBA: Lady Gaga, Pink, Michael Jackson
BARVA VLASŮ: Hnědá
RODINA: Mamka: Eva
               Bratr: Pavel
               Otec: Kamil (Ten s nimi ale nežije, jsou rozvedení)


FOTO:
Nikol

Nikol Purkynsová č.1

14. listopadu 2010 v 17:27 | Vl@ďk@ |  Povídky

Nikol Purkynsová

Bouchly dveře, v místnosti se objevila máma. "Už zase jsem byla ve škole." řekla, když si svlékla kostkovaný kabát. "A co říkali?? Že jsem zlobivá holčička a měla bys mě líp vychovávat??" odpověděla Nikol, která seděla u televize a sledovala její oblíbený seriál. "Nikol, měla by ses víc snažit ve škole. Máš stále horší známky." "Neříkej, já za to snad můžu že máme tak pitomý učitele, kteří hodnotí blbosti, jako třeba jestli mám podepsanej úkol." rozkřikla se Nikol. Mamča se zamračila a přemýšlela. "Tak já se zeptám jestli máš problém s učiteli jen ty a potom uvidíme." řekla a šla se osprchovat, po dlouhé pracovní době. Nikoliina máma pracovala v nemocnici, takže doma bývala jen velmi málo. Nikol se mezitím navečeřela a šla poslouchat hudbu.

Dveře se rozlétly a stál v nich Nikoliin bratr Pavel, který byl o tři roky starší než Nikol. "Nemáš ségra ňáký prachy?" "Na co je potřebuješ??" zeptala se Nikol. Ona sice moc dobře věděla, že se zase vsadil a prohrál, ostatně jako vždy, ale jen se chtěla přesvědčit jestli to dnes není jinak. "Dyť to víš..sem se vsadil ne?? Petr po mně chce pět stovek." Nikol si byla jistá že jí je vrátí, ale přesto jí mrzelo že se neponaučí a nepřestane se vsázet. "Tady máš, ale už se nevsázej , když víš že je to předem prohraný." Pavel vzal peníze, ani nepoděkoval a už byl pryč. Nikol jen slyšela bouchnout vchodové dveře.

Ve dveřích se objevila máma "Co potřeboval?" zeptala se. Pavel a Eva, jejich matka neměli dobrý vztah, a tak se vždy ptala Nikol, jak se mu vede ve škole, co kamarádi, atd. "Co asi? Chtěl peníze, cvok jeden, zase se vsadil....no a prohrál." "Kolik?" zeptala se máma. " Pět stovek. To je asi rekord, nejmenší částka jakou kdy prohrál." Eva dala dceři dobrou noc a odešla do obýváku.

"Ahooj" zahulákala Nikol na Kláru přes silnici. Klára byla Nikoliina nejlepší kamarádka, která bydlela o tři ulice dál. "Čáááu" odpověděla Klára, která měla oranžový top s minisukní. Klářiny rodiče jsou podnikatelé, a proto má Klára hezké, drahé a stále nové oblečení. "Tak co rodiče na tu pětku z ájiny?" zeptala se Nikol. "Noo nic." "Jak je to možný máma by mně za pětku zabila..." "No já to doma ještě neřekla, protože táta měl včera tak dobrou náladu, že jsem z něj vydolovala osm stovek, no a tak jsem nemohla říct že jsem dostala pětku ne??" odpověděla Klára. "No to asi ne, ale stejně já teda nevim jak bych to doma řekla" zamumlala nejistě Nikol.

" Ahooj,
tak co jste včera dělaly??" začala dolejzat Ivana, která byla naprosto vypatlaná a nikdo se s ní nechtěl bavit, protože to byla
hrozná drbna. "Čau, co zase chceš? Tobě nestačí, že jsem kvůli tobě dostala poznámku?? zařvala na ní Klára, která jí včera dala facku, protože jí Ivana řekla že je blbá a že si asi myslí že jí chtěj všichni kluci atd. Když se jí zbavily, vydaly se do třídy a po cestě se k nim přidal Michal, Klářin idol. "Ahoj krásky, jak se dneska máte??" zeptal se. "No skvěléé" zapískala Klárka a Nikol se jen pousmála a řekla "Když jsem ve škole tak vždycky blbý." Michal se na ní podíval tím svým pohledem, který měl určený jen pro ní, krásně se usmál a odtáhl jí za roh. "Víš Nikol, že jsi hrozně neodolatelná?" zeptal se jí. "No to jsem nevěděla" řekla, začervenala se a rozběhla se za Klárou, která chtěla vědět co jí říkal. Nikol se jen pousmála a zakroutila hlavou ve smyslu "Neřeš to!"

Po škole šla Nikol ještě do cukrárny, protože měla chuť na kremrole, a tak si koupila rovnou dvě. Když vyšla z obchodu, vstoupil jí do cesty Michal a letmo se pousmál. "Dáš mi kousnout?" Nikol se na něj zadívala a Michal jí věnoval krásný úsměv. "Nedám, jsi zlobivý kluk!!" "A proč?? Co jsem ti udělal??" "No mě nic, ale Kláře!! Neříkal si jí milostný kravinky" odpověděla. "Cože? V tomhle se nějak neorientuju" "Klára se na mně naštvala, protože jsem jí neřekla co jsi mi říkal u automatů!!" řekla a zasmála se.

Když se Nikol dostala domů, bylo už 17:34, a tak si napustila horkou vanu a lehla si do ní, chvilku přemítala co se jí stalo při cestě do třídy, a potom usnula.

Vzbudil jí až mámin hlas "Nikol, Nikol no tak vstávej!! Co kdyby ses utopila! Nikol!!!" "Co?? Je mi zima!" řekla rozespalým hlasem Nikol. "No tak když spíš ve vaně! V kolik si přišla??" "Já nevim asi v půl šestý.Proč?" zeptala se Nikol. "No jen jak dlouho v tý vaně ležíš" řekla a šla si udělat kávu.

"Hele mami, nemohla bys mi dát nějaký peníze? Víš já bych chtěla zítra jít s Klárou do kina." prosila Nikol, když vylezla z vany. "No dobře, kolik chceš?" zeptala se Eva, která myla špinavé nádobí, protože Nikol na to zase zapomněla. "Stačí třista,..hmm možná čtyři stovky, nevim kolik to bude stát." Eva dala Nikol peníze a šla si přečíst její oblíbený časopis, který si předplatila na pět měsíců. Crrrr "Já tam jdu" zahlaholila Nikol z obýváku. "Ahoj." řekl neznámý muž, který mohl být tak o dva roky starší než Nikoliina mamka. Měl koženou bundu s ošoupanýma džínama a rozježené hnědé vlasy. "Dobrý den, co si přejete?" zeptala se Nikol, která byla celou dobu pouze v županu. Muž se hluboce zasmál, ale to už byla v místnosti i Eva "Ahooj Mirku"
řekla Eva a nechala se políbit. "Mami? Kdo to je?" zeptala se udivená Nikol, která už něco tušila. " To je Mirek Faltýn, můj přítel, jsme spolu už týden." odpověděla šťastná Eva a čekala co na to Nikol. "Vy tady s náma budete bydlet?? Aaa nejste náhodou vy ten novej doktor z Alšovy ulice?" "Jo už to tak bude a bydlet s vámi se zatím nechystám." řekl a pousmál se. "Pojď dál." vyzvala ho Eva, která je oba s úsměvem pozorovala. Nikol se radši vyklidila do svého pokoje a slyšela jen mámin vysoký smích, který se rozléhal po celém domě. Purkynsovi bydleli ve velmi bohaté čtvrti v Praze, a tak se nemuseli bát že je někdo uslyší.

Nikol se vzbudila v 10:18, byla sobota, takže mohla spát do kolika chtěla. V koupelně rachotil elektrický zubní kartáček, takže Nikol usoudila, že tam bude mamča. Vrazila do dveří a co nevidí. Před umyvadlem stojí Mirek, nahý do půl těla a čistí si zuby máminým kartáčkem. "Eee sorry!" pípla Nikol a zabouchla dveře. Seběhla do kuchyně a hledala mamku "Mami!Mami!! Já jsem myslela že tady nebude spát!! Teď sem ho viděla jen v ručníku a používá tvůj kartáček na zuby!" "Já vím, všechno vím a spal tady jen dneska, protože jsme to včera trošku protáhli." culila se Eva, která byla stále v noční košilce a připravovala snídani.

"Co byste říkaly na delší výlet??" zeptal se Mirek, když bylo u snídaně neobvyklé ticho. "Já dneska nemůžu, jdu s Klárou do kina" ozvala se Nikol. "A nejde to přesunout?" zeptala se Eva, které na rodinném sblížení velmi záleželo. "Ne nejde, už jsme se dohodli před týdnem!" zakroutila odmítavě hlavou Nikol. "To nevadí, tak si Evy uděláme výlet ve dvou." "Hmm" řekla smutně Eva.

"Čau, no konečně, kde seš?" křičela Klára přes silnici. "No, kde bych byla? Zpozdila jsem se jen o pět minut!!" zamumlala Nikol "Tak sooory, dyť se zase nic tak hroznýho nestalo!!" "V poho, tak jdeme?" "Jasný" odpověděla Klára.

Enrique Iglesias - Hero

13. listopadu 2010 v 18:16 | Vl@ďk@ |  Music :-))

Inna - Sun is up

13. listopadu 2010 v 17:46 | Vl@ďk@ |  Music :-))

Méďové

12. listopadu 2010 v 21:21 | Vl@ďk@ |  Ostatní
MÉĎOVÉ

Medvěd Hnědý

Říše: Živočichové
Kmen: Strunatci
Třída: Savci
Řád: Šelmy
Podřád: Psotvární
Čeleď: Medvědovití

- Medvědi jsou velcí savci z řádu šelem. Mezi medvědy najdeme největší šelmu vůbec, je jím               poddruh medvěda hnědého, který ve vztyčené pozici dosahuje výšky až 3,5 metru.

POTRAVA
- Potrava většiny medvědů se skládá většinou ze směsi masa, včetně ryb, hmyzu a rostlinného materiálu, jako jsou kořeny a bobule. Výhradně na maso se specializuje jen medvěd lední, protože nežije v prostředí s vegetací, zatímco panda velká je téměř vegetarián. Živí se bambusovými výhonky. Medvědi sbírají potravu především ve dne a na rostlinnou stravu se zaměřují více, než ostatní šelmy, a proto tráví mnohem více času krmením.

PŮVOD
- Předkem současných medvědů je oligocenní šelma rodu Cephalogale, dosahující přibližně velikosti dnešní pandy červené. V té době měli ještě všichni předchůdci medvědů dlouhý ocas a dosahovali podobných rozměrů. V průběhu evoluce zvětšovali medvědi postupně své rozměry, až se nakonec stali největšími suchozemskými šelmami s masivní hlavou, silným tělem a krátkým ocasem.Místem původu medvědů byla Euroasie.

Nuda, nuda a nuda

12. listopadu 2010 v 19:00 | Vl@ďk@ |  Deník
Ahoj, co děláte? Já se nudim a nemám co dělat . Ikdyž začíná víkend, tak se na něj ani moc netěším, protože mně nečeká nic zajímavého. Jakej chystáte víkend vy??? Učitě více zábavnější  než já, ale zase si odpočinu od školy a budu se snažit napsat nějaký příběh, ale protože jsem začátečnice, tak to nebude moc zajímavé. Zatim ahoj Vl@ďk@

Didliny

12. listopadu 2010 v 18:54 | Vl@ďk@ |  Animace
Didl
DidlDidl
DidlDidl

Didl
Didl
Didl
Didl
DidlDidl
Didl