Méďové

12. listopadu 2010 v 21:21 | Vl@ďk@ |  Ostatní
MÉĎOVÉ

Medvěd Hnědý

Říše: Živočichové
Kmen: Strunatci
Třída: Savci
Řád: Šelmy
Podřád: Psotvární
Čeleď: Medvědovití

- Medvědi jsou velcí savci z řádu šelem. Mezi medvědy najdeme největší šelmu vůbec, je jím               poddruh medvěda hnědého, který ve vztyčené pozici dosahuje výšky až 3,5 metru.

POTRAVA
- Potrava většiny medvědů se skládá většinou ze směsi masa, včetně ryb, hmyzu a rostlinného materiálu, jako jsou kořeny a bobule. Výhradně na maso se specializuje jen medvěd lední, protože nežije v prostředí s vegetací, zatímco panda velká je téměř vegetarián. Živí se bambusovými výhonky. Medvědi sbírají potravu především ve dne a na rostlinnou stravu se zaměřují více, než ostatní šelmy, a proto tráví mnohem více času krmením.

PŮVOD
- Předkem současných medvědů je oligocenní šelma rodu Cephalogale, dosahující přibližně velikosti dnešní pandy červené. V té době měli ještě všichni předchůdci medvědů dlouhý ocas a dosahovali podobných rozměrů. V průběhu evoluce zvětšovali medvědi postupně své rozměry, až se nakonec stali největšími suchozemskými šelmami s masivní hlavou, silným tělem a krátkým ocasem.Místem původu medvědů byla Euroasie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama