Nikol Purkynsová č.1

14. listopadu 2010 v 17:27 | Vl@ďk@ |  Povídky

Nikol Purkynsová

Bouchly dveře, v místnosti se objevila máma. "Už zase jsem byla ve škole." řekla, když si svlékla kostkovaný kabát. "A co říkali?? Že jsem zlobivá holčička a měla bys mě líp vychovávat??" odpověděla Nikol, která seděla u televize a sledovala její oblíbený seriál. "Nikol, měla by ses víc snažit ve škole. Máš stále horší známky." "Neříkej, já za to snad můžu že máme tak pitomý učitele, kteří hodnotí blbosti, jako třeba jestli mám podepsanej úkol." rozkřikla se Nikol. Mamča se zamračila a přemýšlela. "Tak já se zeptám jestli máš problém s učiteli jen ty a potom uvidíme." řekla a šla se osprchovat, po dlouhé pracovní době. Nikoliina máma pracovala v nemocnici, takže doma bývala jen velmi málo. Nikol se mezitím navečeřela a šla poslouchat hudbu.

Dveře se rozlétly a stál v nich Nikoliin bratr Pavel, který byl o tři roky starší než Nikol. "Nemáš ségra ňáký prachy?" "Na co je potřebuješ??" zeptala se Nikol. Ona sice moc dobře věděla, že se zase vsadil a prohrál, ostatně jako vždy, ale jen se chtěla přesvědčit jestli to dnes není jinak. "Dyť to víš..sem se vsadil ne?? Petr po mně chce pět stovek." Nikol si byla jistá že jí je vrátí, ale přesto jí mrzelo že se neponaučí a nepřestane se vsázet. "Tady máš, ale už se nevsázej , když víš že je to předem prohraný." Pavel vzal peníze, ani nepoděkoval a už byl pryč. Nikol jen slyšela bouchnout vchodové dveře.

Ve dveřích se objevila máma "Co potřeboval?" zeptala se. Pavel a Eva, jejich matka neměli dobrý vztah, a tak se vždy ptala Nikol, jak se mu vede ve škole, co kamarádi, atd. "Co asi? Chtěl peníze, cvok jeden, zase se vsadil....no a prohrál." "Kolik?" zeptala se máma. " Pět stovek. To je asi rekord, nejmenší částka jakou kdy prohrál." Eva dala dceři dobrou noc a odešla do obýváku.

"Ahooj" zahulákala Nikol na Kláru přes silnici. Klára byla Nikoliina nejlepší kamarádka, která bydlela o tři ulice dál. "Čáááu" odpověděla Klára, která měla oranžový top s minisukní. Klářiny rodiče jsou podnikatelé, a proto má Klára hezké, drahé a stále nové oblečení. "Tak co rodiče na tu pětku z ájiny?" zeptala se Nikol. "Noo nic." "Jak je to možný máma by mně za pětku zabila..." "No já to doma ještě neřekla, protože táta měl včera tak dobrou náladu, že jsem z něj vydolovala osm stovek, no a tak jsem nemohla říct že jsem dostala pětku ne??" odpověděla Klára. "No to asi ne, ale stejně já teda nevim jak bych to doma řekla" zamumlala nejistě Nikol.

" Ahooj,
tak co jste včera dělaly??" začala dolejzat Ivana, která byla naprosto vypatlaná a nikdo se s ní nechtěl bavit, protože to byla
hrozná drbna. "Čau, co zase chceš? Tobě nestačí, že jsem kvůli tobě dostala poznámku?? zařvala na ní Klára, která jí včera dala facku, protože jí Ivana řekla že je blbá a že si asi myslí že jí chtěj všichni kluci atd. Když se jí zbavily, vydaly se do třídy a po cestě se k nim přidal Michal, Klářin idol. "Ahoj krásky, jak se dneska máte??" zeptal se. "No skvěléé" zapískala Klárka a Nikol se jen pousmála a řekla "Když jsem ve škole tak vždycky blbý." Michal se na ní podíval tím svým pohledem, který měl určený jen pro ní, krásně se usmál a odtáhl jí za roh. "Víš Nikol, že jsi hrozně neodolatelná?" zeptal se jí. "No to jsem nevěděla" řekla, začervenala se a rozběhla se za Klárou, která chtěla vědět co jí říkal. Nikol se jen pousmála a zakroutila hlavou ve smyslu "Neřeš to!"

Po škole šla Nikol ještě do cukrárny, protože měla chuť na kremrole, a tak si koupila rovnou dvě. Když vyšla z obchodu, vstoupil jí do cesty Michal a letmo se pousmál. "Dáš mi kousnout?" Nikol se na něj zadívala a Michal jí věnoval krásný úsměv. "Nedám, jsi zlobivý kluk!!" "A proč?? Co jsem ti udělal??" "No mě nic, ale Kláře!! Neříkal si jí milostný kravinky" odpověděla. "Cože? V tomhle se nějak neorientuju" "Klára se na mně naštvala, protože jsem jí neřekla co jsi mi říkal u automatů!!" řekla a zasmála se.

Když se Nikol dostala domů, bylo už 17:34, a tak si napustila horkou vanu a lehla si do ní, chvilku přemítala co se jí stalo při cestě do třídy, a potom usnula.

Vzbudil jí až mámin hlas "Nikol, Nikol no tak vstávej!! Co kdyby ses utopila! Nikol!!!" "Co?? Je mi zima!" řekla rozespalým hlasem Nikol. "No tak když spíš ve vaně! V kolik si přišla??" "Já nevim asi v půl šestý.Proč?" zeptala se Nikol. "No jen jak dlouho v tý vaně ležíš" řekla a šla si udělat kávu.

"Hele mami, nemohla bys mi dát nějaký peníze? Víš já bych chtěla zítra jít s Klárou do kina." prosila Nikol, když vylezla z vany. "No dobře, kolik chceš?" zeptala se Eva, která myla špinavé nádobí, protože Nikol na to zase zapomněla. "Stačí třista,..hmm možná čtyři stovky, nevim kolik to bude stát." Eva dala Nikol peníze a šla si přečíst její oblíbený časopis, který si předplatila na pět měsíců. Crrrr "Já tam jdu" zahlaholila Nikol z obýváku. "Ahoj." řekl neznámý muž, který mohl být tak o dva roky starší než Nikoliina mamka. Měl koženou bundu s ošoupanýma džínama a rozježené hnědé vlasy. "Dobrý den, co si přejete?" zeptala se Nikol, která byla celou dobu pouze v županu. Muž se hluboce zasmál, ale to už byla v místnosti i Eva "Ahooj Mirku"
řekla Eva a nechala se políbit. "Mami? Kdo to je?" zeptala se udivená Nikol, která už něco tušila. " To je Mirek Faltýn, můj přítel, jsme spolu už týden." odpověděla šťastná Eva a čekala co na to Nikol. "Vy tady s náma budete bydlet?? Aaa nejste náhodou vy ten novej doktor z Alšovy ulice?" "Jo už to tak bude a bydlet s vámi se zatím nechystám." řekl a pousmál se. "Pojď dál." vyzvala ho Eva, která je oba s úsměvem pozorovala. Nikol se radši vyklidila do svého pokoje a slyšela jen mámin vysoký smích, který se rozléhal po celém domě. Purkynsovi bydleli ve velmi bohaté čtvrti v Praze, a tak se nemuseli bát že je někdo uslyší.

Nikol se vzbudila v 10:18, byla sobota, takže mohla spát do kolika chtěla. V koupelně rachotil elektrický zubní kartáček, takže Nikol usoudila, že tam bude mamča. Vrazila do dveří a co nevidí. Před umyvadlem stojí Mirek, nahý do půl těla a čistí si zuby máminým kartáčkem. "Eee sorry!" pípla Nikol a zabouchla dveře. Seběhla do kuchyně a hledala mamku "Mami!Mami!! Já jsem myslela že tady nebude spát!! Teď sem ho viděla jen v ručníku a používá tvůj kartáček na zuby!" "Já vím, všechno vím a spal tady jen dneska, protože jsme to včera trošku protáhli." culila se Eva, která byla stále v noční košilce a připravovala snídani.

"Co byste říkaly na delší výlet??" zeptal se Mirek, když bylo u snídaně neobvyklé ticho. "Já dneska nemůžu, jdu s Klárou do kina" ozvala se Nikol. "A nejde to přesunout?" zeptala se Eva, které na rodinném sblížení velmi záleželo. "Ne nejde, už jsme se dohodli před týdnem!" zakroutila odmítavě hlavou Nikol. "To nevadí, tak si Evy uděláme výlet ve dvou." "Hmm" řekla smutně Eva.

"Čau, no konečně, kde seš?" křičela Klára přes silnici. "No, kde bych byla? Zpozdila jsem se jen o pět minut!!" zamumlala Nikol "Tak sooory, dyť se zase nic tak hroznýho nestalo!!" "V poho, tak jdeme?" "Jasný" odpověděla Klára.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniis Deniis | E-mail | Web | 14. listopadu 2010 v 17:37 | Reagovat

Pěkný :))* Už se těšim na další díl :D:)

2 Vl@ďk@ Vl@ďk@ | Web | 14. listopadu 2010 v 17:41 | Reagovat

Díík moc :D  :D

3 Patris Patris | E-mail | Web | 16. listopadu 2010 v 17:40 | Reagovat

Oh, jo už jsem četla u tebe.. :) Pěkný, další už jsem taky četla..:D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama