Nikol Purkynsová č. 2

16. listopadu 2010 v 16:48 | Vl@ďk@ |  Povídky

NIKOL PURKYNSOVÁ

"To kino bylo úžasný!" křičela Klára. "No to jo, hlavně ten bobr" smála se Nikol, která byla v oranžových letních šatech na ramínka. "Tak tohle si někdy zase musíme zopakovat, protože takovej den se moc často neopakuje!!" ječela rozesmátá Klárka, která ovšem byla vysmátá pořád. Když přecházely silnici, potkaly Michala s neznámou blondýnkou, která měla bílé šortky s fialovým tílkem. "Hmm novej objev Michale??" zeptala se s úsměvem Nikol. Klára jen přidala do kroku a na Michala se ani nepodívala. Michal se jen potutelně usmál a šel dál, zatímco blondýna se tvářila, jako kdyby jí ulítli včely. "Co letíš, zbláznila si ses?" ptala se nevěřícně Nikol Kláry, která neměla daleko k slzám. "Když já sem myslela, že mě má taky rád." mumlala Klára, která se mezitím už úplně rozbrečela a lidé si jí divně prohlíželi. "Ale to víš že Tě má rád, ale.....svým způsobem!" konejšila ji Nikol, kterou tyto nesmysly nebavilo řešit. "Víš Nikol, Ty jsi hezká a měla už si plno kluků, ale podívej se na mně, zničený vlasy, hroznej make-up a dál radši nemluvim!! Kdybys vypadala jako já nedivila by ses!" křičela, ale přitom šeptala ubrečená Klára. "Hele tak dost..." řekla Nikol po kratší odmlce "...já tyhle věci neumím řešit, ani na ně nemám náladu, takže teď půjdem k nám a uděláme si hezký odpoledne jo??" řekla už trochu veselejším hlasem Nikol. "Tak jo, ale já sem to potřebovala někomu říct."

Klíče zarachotily v zámku a dveře se pomalu otevřely. Byl slyšet jen vysoký dívčí smích. "Rychle Mirku! Oblíkej se!! Nikol je doma!" řekla tiše Eva, která se bála že Nikol uvidí co by vidět neměla. "Ah..., no tak...my jdeme nahoru." řekla trochu naštvaně Nikol, která si nebyla jistá tím, co viděla.

Nikol si lehla na postel a začala rozebírat celou věc o tom co viděla.
"No takže on tady zase spal, ale až na to že NEBYLA noc!" zakřičela když se uvolnila. "No a máma s nim a dokonce na NAŠÍ pohovce!" křičela a zároveň šeptala naštvaná Nikol. "Tak se zas tolik nediv! Tvoje máma přece má právo na chlapa ne? S tvým tátou sou rozvedený, tak proč by nemohla mít přítele?" řekla v naprostém klidu Klára, která seděla na červeném křesle. "Nediv se, nediv se! Tss, to se Ti lehko řekne - Nediv se! Ale jak se nemám divit, když mají bejt na rodinném výletě, a přitom
je najdeme doma ve výborný náladě" řekla s úšklebkem Nikol, která se už pomalu uklidnila a udělala si ovocný čaj. Klára si udělala pohodlí vedle Nikol na posteli a zbytek dne prožily docela zábavně.

Klára už byla dávno pryč, když Nikol slyšela, jak se loučí Mirek s Evou. Po chvíli se mamča objevila ve dveřích. "Víš Nikol...." "Ne mami, já nechci nic slyšet, ale doufám že už nic takovýho NIKDY neuvidím!" řekla poměrně v klidu Nikol. "Slibuji, že už se to nebude opakovat a doufám že se mezi námi nic nepokazilo." řekla Eva "Neboj, určitě ne."řekla Nikol a objala mámu, kterou i přes tyhle blbosti měla moc ráda.

Bylo 21:48, když na dveře někdo lehce zaklepal a po chvíli se objevil Pavel. "Ahoj" řekl."Čau, brácho. Co tady děláš ?" zeptala se nevěřícně Nikol, která byla nadšená, protože do konce školního roku zbývalo už jen týden a na vysvědčení jí nevycházela horší známka než trojka. "To nemůžu přijít domu, nebo co?" zeptal se trochu ospale Pavel. "No to můžeš, ale proč nepřídeš přes den? Potřebuješ zase prachy, nebo neseš ty moje?" mumlala Nikol, která sledovala fotbal s velkou vášní. "Ne nenesu žádný prachy, jen sem se přišel vyspat a něco sníst." "Hmm, tak dobrou" zamumlala Nikol, která už byla moc unavená, a tak usnula.

"Ahoj mami, já letim, jdu k zubařce." řekla Nikol a zabouchla dveře. Po cestě potkala plno známých lidiček, a tak málem nestihla zubařku, protože se s každým na chvíli zakecala.

"Dobrý den" řekla trochu neklidně Nikol, když vstoupila do zubní ordinace. "Dobrej" odpověděla mrzutá zubařka, kterou Nikol nesnášela, ale přesto k ní musela chodit.
"Co máš za problém?" zeptala se zubařka. "No já nic, ale vy asi nějakej budete mít. Jináč přišla jsem na prohlídku." řekla drze Nikol, ale zubařka to neřešila, vybídla jí aby se položila na lehátko a posvítila jí do pusy........"Zuby máš v pořádku" řekla po zdlouhavé kontrole zubařka a sundala si rukavice. "Nashledanou" rozloučila se Nikol a zabouchla těžké dveře.

"Čau, kdes byla??" ptala se otravná Ivana, když Nikol dorazila do školy. "Tobě tak něco budu říkat...čau Kláro, uff to bylo, byla sem u zubařky...a mám zdravý zuby." "Hmmm" řekla Klára, která sledovala Michala a jeho šílené kamarády. "Halooo Kláry, si tady??" zacloumala s ní Nikol. "Kam zase čučíš?" "Na Michálka přece." odpověděla Klára, která měla dnes šaty s extra výstřihem a červené lodičky. "Kláro!!! Haloo! Ty už na něj nejsi naštvaná kvůli tý blondýně?" ječela už trošku naštvaná Nikol. "Ne, protože mi řekl, že je to jeho sestra a líbim se mu jen já." řekla zamilovaným hláskem Klárka. "Aha" zasmála se Nikol a připravila se na další zbytečnou hodinu chemie.

"Ahoj Michale, já bych se ti chtěla omluvit za tu sestru..." řekla Nikol, když ho potkala. "V pohodě, to jsi nemohla vědět." odpověděl a pousmál se. "Tak to je dobře, že se nezlobíš, ale tý tvojí sestře se to moc nelíbilo, když jsem to řekla." "Jo Pavlíně? Tý se nelíbí nic, jen peníze a nový hadry." odpověděl a zašklebil se při vzpomínce na sestru. "Hmm, tak já už musim, mám ještě nakoupit zeleninu. Máma chce udělat salát" řekla Nikol a nastoupila do dvojky, která jí zavezla přímo k obchodu. "Tak ahoj!!!" slyšela ještě křičet Michala a potom už se pohodlně usadila a dala si do uší sluchátka s její oblíbenou muzikou.
                                           

                                           

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patris Patris | E-mail | Web | 16. listopadu 2010 v 17:35 | Reagovat

Máš tam často co kdo mě na sobě - za oblečení. Asi třikrát..
Ale jinak se mi to líbilo. A taky je tam několik pravopisných chyb, ale ty já píšu taky. A dej si pozor na spisovnou češtinu..:)
Ale jinak se mi to líbilo! Stejně jako první díl! :)

2 Vl@ďk@ Vl@ďk@ | Web | 16. listopadu 2010 v 17:39 | Reagovat

Ooooo moc děkuju :D tak když to říká odbornice, tak to ňákou váhu mít bude :D :D

3 Patris Patris | E-mail | Web | 17. listopadu 2010 v 16:00 | Reagovat

:P ty si prdlááá..:D Odbornice, jo? :D

4 Vl@ďk@ Vl@ďk@ | Web | 17. listopadu 2010 v 17:01 | Reagovat

No to víš... :D a jaký třeba pravopis. chyby???? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama