Nikol Purkynsová č. 3

20. listopadu 2010 v 13:14 | Vl@ďk@ |  Povídky

NIKOL PURKYNSOVÁ

"Ahoooj." zakřičela Nikol, když přišla ze školy, ve které bude už jen tři dny a potom konec se základkou. "Ahoj." slyšela Mirkův hlas, na kterého už si docela zvykla. Spíše ho od poslední návštěvy ignorovala. "Ahoj zlato, jak bylo ve škole?" zeptala se Eva, která seděla v křesle a jedla chipsy. "Ahoj, jo dobrý už se vůbec neučíme, takže bezva." odpověděla Nikol, která za sebou táhla tři tašky s jídlem, které koupila na zakončující párty, protože se rozhodla ji zorganizovat ona s Klárou. Nikol nakoupí jídlo a obstará pozvánky a Klára zařídí výzdobu s hudbou. "Hele mami, ta party je zejtra, takže myslíš že byste si mohli udělat jinej program než sedět doma?? zeptala se klidně Nikol. "Cože? To jako mám odejít z vlastního domu kvůli pitomý party?" "Ježiš vždyť to bude jen zejtra. Proč nemůžeš přespat u Mirka? To Ti dělá takovej problém udělat jednou něco pro mně a nemyslet stále jen na sebe??" rozkřikla se Nikol, kterou strašně štvalo, že má mámu, která moc často nemyslí na druhý. "Co si to dovoluješ? Buď ještě chvilku drzá a žádná party nebude!!" ječela Eva "To si myslíš že na tý party je na tebe někdo zvědavej?" zeptala se v naprostém klidu Nikol. "Tak a dost! Evo my půjdeme zítra ke mně a Ty u mne přespíš! Chápu Tě Nikol, také jsem chtěl udělat party v našem domě a když mi to rodiče nedovolily, moc mne to mrzelo, takže zítra vypadnem hned ráno, abys to mohla s Klárou nachystat jo?" řekl Mirek, kterého tato hádka nebavila. "Skvělý!! Moc děkuju. To bych do Tebe neřekla, že si chodil na nějaké party." řekla Nikol, která si s Mirkem už tykala. Když se domluvili na podrobnostech, tak si Nikol šla číst a rodiče spát.

Crrrrr, crrrrrr slyšela Nikol zvonek. Šla otevřít, ale koho to nevidí - "Čau, co tady děláš?" zeptala se Michala, který stál před dveřma a bylo vidět, že je nedočkavej! "Ahoj Nikol, já jsem Ti přišel pomoct." "Cože?? Ty si se zbláznil!? Proč bys mi měl pomáhat?
Já nepotřebuju novou posilu, ale Kláru, která tady měla už dávno bejt!!!" řekla nervozně Nikol, protože se bála že to bez Kláry nestihne. "Já jsem Ti ale přišel sem pomoct s přípravama, protože mi Klára volala, že to nestihne a přijde pozdějc, tak abych ti pomohl." "Aha no tak pojď dál." vyzvala ho Nikol. "Tak co jsi přinesl? Máš balónky, třásně a hlavně nějakou hudbu??" řekla už v klidu Nikol, která nakukovala do tašek s věcmi, které Michal přinesl. "Neboj, balónky, třásně a dokonce i hudbu mám. Klára mi řekla, kde to má připravený, tak jsem tam jenom zašel a vzal to." odpověděl s úsměvem Michal.

Po třech hodinách Michal a Nikol, celí utahaní sedli na pohovku a jen koukali jak to hezky připravili, když v tom se rozezněl zvonek. "Jdu otevřít." zamumlala Nikol a běžela ke dveřím. "No konečně si tady!! My už to ale máme hotový!" řekla Nikol Kláře, která byla udýchaná, protože se hnala od holičky a ještě mezitím dokupovala chlebíčky. "No, tak to jste borci. Já za ty tři hodiny stihla jen sedět u holičky a koupit haldu chlebíčků, na které jsem včera zapomněla." "Aaa co se bude pít?" zeptal se po chvilce ticha Michal. "No tak máme kolu, sprite, fantu a TŘI" řekla Nikol důrazně "červený vína, ale to jen na přípitek. My jsme se shodly, že ožrat se můžete jinde, než u nás doma, kde na to není prostor." řekla Nikol a pousmála se, protože Michal vypadal dost překvapeně. "Aha já myslel, že to pořádně rozjedem, ale když ne tak NE!" "Hele Michale. Tady se rozloučíme se všema lidma ze třídy, ale abychom si něco pamatovali, tak se nemůžeme hned zřídit ne? No a potom půjdu klidně s váma a opiju se, abych z toho taky něco měla, než jenom přípravy večírku, kterej snad bude zábavnej i bez alkoholu." řekla Nikol, šla zvednout telefon a po chvilce se vrátila se skvělou zprávou "Tak si představte, že naši objednali deset šunkových a patnáct salámových pizz." řekla nadšeně a šla otevřít chlápkovi s pizzama. "Kolik chcete?" "Nic, už je to zaplacený. To nevíte? Platila to taková žena s blonďatými vlasy a fialovým pudlem" řekl a při posledních slovech se zasmál. "No dobře a mimochodem ten pes se jmenuje Jenifer a je to moje fenka!" řekla napruženě Nikol a zabouchla dveře. "To není možný co si ty lidi nedovolí" vyjekla a položila poměrně těžké pizzy.

Po hodině nebylo slyšet už nic jiného, než hlučný zvonek, ohlašující nové příchozí. "Ahoj, bavte se!" řekly Nikol s Klárou každému, kdo přišel.

Zábava byla v plném proudu, když Nikol zaklepala na skleničku a začala mluvit. "Já spolu s Klárkou jsme přichystaly tento večírek, protože se po rozdání vysvědčení nikdy neuvidíme. Teda většiny ne. Vídali jsme se každý den celých devět let a teď to najednou skončí. Každý odejde na jinou školu, najde si nové přátele a na ty staré už nebude mít čas, protože bude mít ty nové, kterým se bude věnovat více. Ale stejně jsem s vámi byla moc šťastná. Bylo to nejkrásnějších devět let v mým životě" Nikol už dál nemohla, a tak se toho ujala Klára. "Já mám stejnej názor jako Nikol, ale život jde dál, a proto by jsme měli uzavřít kapitolu "dětství" i když u některých skončilo už dávno" pohlédla na Kláru, která se koukala při těch slovech jinam, protože tušila že by měli ostatní blbý komenty. " Ale nejsme zdaleka všichni natolik dospělí, abychom se o sebe dokázali zcela postarat, a proto vstoupíme asi do věku mezi dospělostí a dětstvím. Tak a to je asi všechno. Byly to krásné a bohužel nenávratné roky, které teď nahradí určitě ještě lepší." dořekla Nikoliin proslov Klára a začala si s každým přiťukávat. Po chvíli se rozezněla příjemná muzika a každý oslavoval podle svého.

Byly tři hodiny a všichni už byly pryč krom Kláry, která pomáhala Nikol uklidit všechny odpadky, láhve a chlebíčky naskládat do ledničky. "Tak ahoj a zejtra teda naposled ve škole a potom...." nedořekla Nikol, zabouchla za Klárou dveře a šla spát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniis Deniis | E-mail | Web | 20. listopadu 2010 v 13:19 | Reagovat

Pěknéééé :)) Velice pěknéé :D

2 Deniis Deniis | E-mail | Web | 20. listopadu 2010 v 13:19 | Reagovat

Dám si tě do SB :)

3 Vl@ďk@ Vl@ďk@ | Web | 21. listopadu 2010 v 13:01 | Reagovat

:D Dík xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama